چرا باید پروژه را برون سپاری کنید؟

چند دلیل مختلف وجود دارد که شما ممکن است بخواهید مدیریت پروژه یک پروژه خاص را در شرکت خود برون سپاری کنید. معمولاً این دلایل چه در کوتاه مدت و چه در دراز مدت بر پروژه تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، یکی از دلایل اصلی بسیاری از شرکتها برای برون سپاری مدیریت پروژه ، عدم کارکنان کافی برای انجام پروژه است. اگر مشاغل کوچکی دارید اما در آستانه گسترش هستید، احتمال اینکه ایده های زیاد و پروژه های زیادی داشته باشید، اما کارکنان کافی برای انجام این پروژه ها نداشته باشید وجود دارد. درنتیجه این می تواند عاملی بالقوه باشد که شما را به سمت برون سپاری مدیریت پروژه سوق دهد.

دلیل بسیار مهم دیگر در مورد اینکه چرا ممکن است بخواهید مدیریت پروژه خود را برونسپاری کنید این است که پرسنل مناسب ندارید. اگر کارکنان شما از تجربه بالایی برخوردار نیستند و شما در صدد انجام پروژه ای با ارزش بالا هستید ، شاید بهتر باشد به فکر واگذاری این پروژه به یک مدیر پروژه با تجربه زیاد باشید. به این ترتیب ، پروژه به راحتی شکست نخواهد خورد و اعضای کارکنان شما این فرصت را خواهند داشت که از مدیر پروژه بیاموزند. به این ترتیب در آینده آنها می توانند از پروژه های خود مراقبت کنند.

همانطور که در بالا ذکر شد، روشهای مختلفی برای مدیریت پروژه وجود دارد و البته انواع مختلفی از مشاغل نیز وجود دارد. مطمئناً شرکت شما باید واجد شرایط چنین مدل پیچیده ای باشد، بنابراین ابتدا مدل کسب و کار شرکت خود را تعیین کنید و مطمئن شوید که از برونسپاری نتیجه می‌گیرید. این نکته را مدنظر داشته باشید که آینده از آن مجموعه هایی است که از برونسپاری و فریلنسرها استفاده می‌کنند.

نظر