۱۲ دلیل برای برون سپاری پروژه به فریلنسر توسط شرکت ها

بازار کار در حال تحول است. میلیون‌ها کسب‌وکار در سراسر جهان از اشتغال سنتی و استخدام نیروی کار فاصله گرفته اند.

اگر کسب و کار شما در حال بحث در مورد استفاده از فریلنسرها به جای یک کارمند تمام وقت است، ممکن است علاقه مند باشید که بدانید فریلنسرها می توانند مزایای مختلفی را برای کسب و کار شما به ارمغان بیاورند. فریلنسرها فرصتی برای پروژه های فنی کوتاه مدت، بلندمدت و با مهارت بالا هستند. در ضمن مطمئن باشید که آینده از آن فریلنسرهاست (کلیک کنید). این مقاله به ۱۲ دلیل برای استخدام یک فریلنسر برای کمک به رشد کسب و کار شما می پردازد.


چرا شرکت های بیشتری فریلنسر استخدام می کنند؟

 

دلایل زیادی وجود دارد که شرکت ها به جای استخدام کارکنان تمام وقت، «کسب و کار طبق معمول» را دوباره ارزیابی می کنند و به فریلنسرها روی می آورند. کرونا باعث ایجاد یکی از مهم‌ترین تغییرات در شیوه‌های استخدام شد، زیرا مشاغل سنتی مجبور به سازگاری و تغییر شدند. صاحبان مشاغل و مدیران دریافتند که نیروی کار آنها دیگر نیازی به نشستن پشت میز در یک دفتر برای موفقیت ندارند. افزایش نیروهای دورکار، ابزارهای همکاری آنلاین، کنفرانس های ویدئویی، و نیروهای دورکار با استعدادهای مختلف در سراسر کشور، بسیاری از کسب و کارها را به استخدام فریلنسرهای بیشتری سوق داده است.

در عین حال، تغییری در نحوه نگرش جهان به فریلنسرها و کارمندان قراردادی ایجاد شده است. فریلنسرها به طور فزاینده ای به عنوان متخصصان بسیار ماهر با توانایی های ارزشمندی که کسب و کارها به آنها نیاز دارند دیده می شوند. از طریق بازارهای آنلاین کار مانند فریپلا، فریلنسرها می توانند یک کسب و کار با انعطاف پذیری و پتانسیل درآمد بدون محدودیت ایجاد کنند.

قبلا در مورد اینکه چرا باید پروژه ها را برونسپاری کنید(کلیک کنید) صحبت کرده ایم و در ادامه ۱۲ دلیل که چرا شرکت های بیشتری فریلنسر استخدام می کنند را ارائه می دهیم:


۱) صرفه جویی در هزینه

کارمندان تمام وقت سنتی گران هستند. صاحبان مشاغل علاوه بر پرداخت حقوق خود، مسئول هزینه های آموزشی، مزایا، بیمه درمانی، مرخصی پرداخت شده و مالیات بر حقوق هستند. در مقابل، استخدام یک فریلنسر به کسب و کار شما اجازه می دهد تا بسیاری از این هزینه های سربار را حذف کند. فریلنسرها به فضای کاری اختصاصی در دفتر یا آموزش شما نیاز ندارند. بکارگیری فریلنسرها به یک کسب و کار اجازه می دهد تا هزینه ها را بدون قربانی کردن بازده کار کاهش دهد.


۲) دسترسی به استعدادهای تخصصی

فریلنسرهای با استعداد، تخصص هایی را ارائه می دهند که کسب و کارها می توانند به راحتی از آن بهره ببرند. اگر کسب و کار شما به مهارت خاصی برای یک پروژه نیاز دارد، می توانید فریلنسری را شناسایی کنید که سال ها صرف تکمیل همان حرفه کرده است. هر چه یک فریلنسر با تجربه تر باشد، ارزش بیشتری برای پروژه به ارمغان می آورد. کسب و کار می تواند از تجربه فریلنسر بدون اختصاص منابع داخلی یا اضافه کردن موقعیت دائمی به لیست حقوق و دستمزد خود بهره مند شود.


۳) کار با کیفیت بالا

فریلنسرها با توجه به دامنه تجربه خود می توانند به طور مداوم کار با کیفیت بالا ارائه دهند. قبل از استخدام یک فریلنسر، فرصتی خواهید داشت تا نمونه کارهای قبلی آنها را ارزیابی کنید، نظرات مشتریان را بررسی کنید و با آنها مصاحبه کنید تا مطمئن شوید که مناسب هستند. از آنجایی که فریلنسرها اغلب برای پروژه‌ها رقابت می‌کنند، می‌توانید به دنبال کسانی باشید که به پروژه شما توجه و کیفیت مورد نیاز شرکت شما را بدهند. با تکمیل موفقیت آمیز پروژه خود، فریلنسرها شهرت خود را ایجاد می کنند، مجموعه خود را گسترش می دهند و شانس خود را برای استخدام یا ارجاع در آینده افزایش می دهند.


۴) تحویل سریعتر

علاوه بر ارائه کار با کیفیت، فریلنسرها اغلب می‌توانند نتایج سریع‌تری نسبت به کارمندان تمام وقت و با سرعت و دقت بیشتری ارائه دهند. به طور کلی، کارمندان تمام وقت وظیفه دارند چندین پروژه را به طور همزمان انجام دهند. این اغلب پروژه ها را کند می کند و باعث تاخیر می شود. در مقابل، فریلنسرها معمولاً روی یک پروژه در یک زمان تمرکز می کنند یا در بازه های زمانی کوتاه تری کار می کنند که منجر به افزایش کارایی و تکمیل سریعتر پروژه می شود.


۵) دسترسی به استعدادهای بیشتر

هنگام استخدام یک کارمند تمام وقت، شرکت ها معمولاً محدود به منطقه ای هستند که تجارت آنها در آن فعالیت می کند. با باز کردن فرصت برای فریلنسرها، شرکت می‌تواند به مجموعه استعدادهای بزرگ‌تری از سرتاسر کشور دسترسی داشته باشد، که به شرکت‌ اجازه می‌دهد استعدادها، صلاحیت‌ها و مهارت‌های خاص مورد نیاز خود را بدون رضایت برای یافتن بهترین فرد موجود در منطقه خود بیابند. به علاوه، با بازار کاری مانند فریپلا، پیدا کردن و بکارگیری فریلنسرهای با استعداد، آسان تر از همیشه است.


۶) کاهش ریسک شرکت

وقتی یک کارمند تمام وقت استخدام می کنید، روی آینده آن فرد در شرکت سرمایه گذاری می کنید. آموزش و استفاده از آنها هزینه و زمان دارد که معمولاً خطراتی را به همراه دارد. اگر کارمند تصمیم به ترک شرکت بگیرد، در واقع شما سرمایه های خود را از دست داده اید اما کار با فریلنسر به شما این امکان را می دهد که قبل از پرداخت خروجی را دریافت نمایید. کار با یک فریلنسر همچنین خطر تأثیر بر فرآیندهای داخلی شرکت در صورت اعمال تغییرات را کاهش میدهد.


۷) عدم تعهد طولانی مدت

هنگامی که یک کارمند تمام وقت استخدام می کنید، اکنون مسئول معیشت آن فرد هستید و آنها انتظار دارند امنیت شغلی طولانی مدت داشته باشند. فریلنسرها را می توان برای یک پروژه کوتاه مدت، برای مدت زمان معینی یا برای کمک به پروژه های بلندمدت با موارد قابل تحویل خاص بکارگیری کرد. این عدم تعهد بلندمدت در هنگام بکارگیری فریلنسرها، به شرکت ها انعطاف بیشتری می دهد.


۸) سهولت بکارگیری

بر اساس یک مطالعه اخیر فریلنسینگ، ۳۶ درصد از نیروی کار ایالات متحده در حال حاضر در برخی از ظرفیت ها به صورت آزاد کار می کنند. این بدان معناست که کشورهای درحال توسعه هم به این سمت حرکت خواهد کرد و شما قادرید با استفاده از ظرفیت بازارهای فریلنسری مثل فریپلا در کمترین زمان ممکن به فریلنسر مورد نظر خودتان دسترسی پیدا کنید و پیشنهادات مخصوص پروژه خود را از فریلنسرهای واجد شرایط دریافت کنید.


۹) افزایش تنوع

فریلنسرها فرصتی برای گسترش تنوع شرکت شما ایجاد می کنند. تنوع به افزایش جریان ایده ها کمک می کند و اغلب به راه حل های تجاری بهتر منجر می شود. تیمی از افراد از مناطق جغرافیایی، سوابق تحصیلی، فرهنگ‌ها و رشته‌های کاری مختلف می‌توانند توانایی شما را در انجام پروژه‌های مختلف به میزان قابل توجهی افزایش دهند.


۱۰) انعطاف پذیری برنامه

یکی از مزایای بزرگ فریلنسرها این است که آنها برای بکارگیری ۲۴ ساعته در دسترس هستند. این بدان معناست که یک فریلنسرهمیشه وجود دارد تا به شما کمک کند که مسئله اضطراری لحظه آخری را در صورت نیاز حل کنید. به عنوان مثال، یک وب سایت ممکن است در عصر چهارشنبه از کار بیفتد اگر باید تا صبح شنبه صبر کنید تا کارمند تمام وقت به سر کار بازگردد، ممکن است ارزش یک کسب و کار بالقوه آخر هفته را از دست بدهید. یک کارمند معمولی ممکن است ساعت ۵ صبح به خانه برود، اما فریلنسرها اغلب برنامه کاری انعطاف‌پذیرتری دارند که می‌تواند حول نیازهای مشتری باشد.


۱۱) مهلت های کوتاه مدت

فریلنسرها گزینه های بسیار خوبی برای رسیدن به مهلت های زمانی هستند که به سرعت نزدیک می شوند. آنها می توانند در صورت بروز مشکل، در صورت نیاز به پشتیبانی اضافی در پروژه، یا اگر نیاز به جبران غیبت در تیم خود داشته باشید، وارد عمل شوند. فریلنسرها اغلب به سر و کار داشتن با ضرب الاجل های پروژه عادت دارند و ممکن است انعطاف پذیری برنامه داشته باشند تا به شما کمک کنند پروژه خود را حتی در آخرین لحظه تکمیل کنید.


۱۲) دیدگاه تازه

فریلنسرها می توانند دیدگاهی جدید و تازه به یک پروژه بیاورند. به عنوان یک فرد بیرون از مجموعه شما، آنها ممکن است یک ایده منحصر به فرد ارائه دهند که می تواند به شدت به یک پروژه کمک کند. این دیدگاه تازه ممکن است راه حلی برای یک مشکل یا راهی متفاوت برای درک نیازهای مشتری شما باشد. به‌علاوه، فریلنسرها در ذهنیت تاریخی شرکت شما گیر نکرده‌اند، که به شما امکان می‌دهد از ذهنیت «همیشه این‌طور انجام می‌شده» رهایی پیدا کنید که ممکن است کسب‌وکار شما را عقب نگه دارد.

البته در مورد دیدگاه تازه باید مراقب این ۵ تا اشتباه بزرگ بازاریابی (کلیک کنید) باشید.


خدمات حوزه طراحی گرافیک یکی از مواردی است که معمولا شرکت ها برای رفع نیازهای خود به فریلنسرها مراجعه می کنند.

طیف وسیعی از فریلنسرهای طراح با سلایق و مهارتهای منحصر بفرد در فریپلا آماده بکار هستند. کسب و کار شما به دنبال هر نوع فریلنسر طراحی که باشد، شما می توانید آنها را در فریپلا پیدا کنید.

 

شرکت ها فریلنسرها را از کجا پیدا می کنند؟

شرکت‌هایی که فرصت ارائه شده توسط فریلنسرها را تشخیص می‌دهند، خود را برای بازگشت عالی سرمایه‌گذاری و دسترسی به نیروی کار جایگزین با افزایش انعطاف‌پذیری با هزینه عملیاتی کمتر، آماده می‌کنند.

پیدا کردن یک فریلنسر آنلاین برای شرکت ها آسان است. فریپلا، در بازار کار ایران، یافتن فریلنسر مناسب را ساده می کند. در فریپلا، شرکت‌ها می‌توانند مجموعه مهارت یا موقعیت مورد نیاز خود را جستجو کنند و فهرستی از پروفایل‌های فریلنسر با تجربیات مشابه را مرور کنند. شرکت ها همچنین می توانند یک پروژه فریلنسری ارسال کنند و پیشنهادات پروژه شخصی را از فریلنسرهای واجد شرایط دریافت کنند. پلتفرم فریپلا یافتن، مصاحبه و استخدام فریلنسرها را آسان می کند. اگر آماده استخدام یک فریلنسر برای کمک به شرکت خود هستید، همین امروز برای یک حساب کاربری در فریپلا ثبت نام کنید.

اگر فرصت مطالعه این مطلب را ندارید حتما خیلی سرتان شلوغ است.

پس با ما مشورت کنید. تماس با ما

نظر