آمارهای عجیب فریلنسری دنیا

تمام نشانه ها حاکی از رشد بی نهایت بازار فریلنسریست

  1. یک سوم تمام فریلنسرها از هند می آیند

(منبع: Researchgate)

درست است، ۳۳٪ کل فریلنسرهای جهان در هند زندگی می کنند. بنگلادش و پاکستان رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند در حالی که ایالات متحده و بریتانیا در رتبه های چهارم و پنجم قرار دارند.

هند، بنگلادش و پاکستان به دلیل مهارت های انگلیسی و فنی قوی در نیروی کار، مکان های برون سپاری دیجیتالی محبوب هستند. افراد ماهری که به دنبال کار آزاد در خارج از کشور هستند، اغلب می توانند به طور قابل توجهی بیشتر از کشورهای خودشان درآمد کسب کنند.

  1. فیلیپین با ۲۰۸ درصد رشد درآمد سالانه، سریع‌ترین رشد را در فریلنسری دارد

(منبع: Payoneer)

همه‌گیری COVID-19 بسیاری از افراد را به سمت فریلنسری سوق داده است. فیلیپین و هند به ترتیب با ۲۰۸ درصد و ۱۶۰ درصد رشد درآمد، سریع ترین رشد دهندگان هستند.

  1. فریلنسرها در سراسر جهان به طور متوسط ۲۱ دلار در ساعت درآمد دارند

(منبع: Payoneer)

این افزایش ۲ دلاری در دو سال است. آمار نیروی کار فریلنسر نشان می دهد که افرادی که در زمینه مدیریت پروژه کار می کنند بیشترین دستمزد را دریافت می کنند: ۲۸ دلار در ساعت. از طرف دیگر، کار در زمینه های مالی، مدیریت و منابع انسانی بیشترین ساعات کار را به همراه دارد.

  1. فریلنسرهای زن ۸۴ درصد درآمد همتایان مرد خود را دارند

(منبع: Payoneer)

به نظر می رسد که حتی فریلنسرها نیز از شکاف دستمزد جنسیتی در امان نیستند. با این حال، وضعیت بهتر از شکاف کلی جهانی است، جایی که زنان تنها ۶۸ درصد از حقوق مردان را دریافت می کنند.


ظهور فریلنسرهای ایالات متحده


وقت آن است که ببینیم فریلنسرهای آمریکایی چگونه کار می کنند.

  1. درآمد فریلنسینگ تقریباً ۱٫۲ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۰ بود

(منبع: Upwork)

آیا می توانید باور کنید؟

تنها در سال ۲۰۱۹، فریلنسرها معادل ۵٫۷ درصد از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده درآمد داشتند. این بیش از ۱ تریلیون دلار است! این بدان معناست که فریلنسینگ در حال حاضر یک صنعت بزرگتر از ساخت و ساز است (۴٫۳٪ از تولید ناخالص داخلی).

  1. درآمد فریلنسرهای ایالات متحده در یک سال ۲۲ درصد رشد کرد

(منبع: Upwork)

تا پایان سال ۲۰۲۰، اقتصاد مستقل ایالات متحده ۲۲ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ جهش کرد.

  1. ۵۹ میلیون آمریکایی در سال ۲۰۲۰ آزاد کار کردند

(منبع: Upwork)

می‌پرسید چند فریلنسر در ایالات متحده وجود دارد؟ حدود ۵۹ میلیون

تعداد آنها در سال های اخیر در حال افزایش بوده است. از سال ۲۰۱۴، جامعه مشاغل آزاد ایالات متحده دو میلیون عضو جدید اضافه کرده است. این بدان معناست که ۳۶ درصد از نیروی کار ایالات متحده را فریلنسرها تشکیل می دهند.

  1. متوسط حقوق هفتگی یک فریلنسر آمریکایی ۱۲۹۱ دلار است

(منبع: ZipRecruiter)

آمار فریلنسرها نشان می دهد که متوسط حقوق فریلنسر کمتر از متوسط درآمد خانواده ایالات متحده ۷۹۹۰۰ دلار است. ۱۲۹۱ دلار در هفته به ۶۷۱۶۴ دلار در سال می رسد. متأسفانه، اکثر فریلنسرها اگر بخواهند درآمد خود را حفظ کنند، نمی توانند روزهای مرخصی یا بیماری را بگذرانند.

با این حال، برخی از فریلنسرها کمتر از ۴۰ ساعت در هفته برای کسب درآمد ۱۲۹۱ دلاری وقت صرف می کنند و درآمد ساعتی آنها به طور قابل توجهی بالاتر است. البته، این به طور قابل توجهی بر اساس رشته و تجربه متفاوت است.


در ادامه باید گفت که آینده از آن فریلنسرهاست. پس شما هم هرچه سریعتر به خانواده بزرگ فریلنسری بپیوندید (اینجا کلیک کنید).

نظر