قوانین و مقررات

قوانین پیش رو، راهنما ها، دستورالعمل ها، مرامنامه و مطالبی که در این سایت، پیش روی شما قرار داده شده است، یک قرارداد قانونی است بین شما (“شما” = “کاربر”) و سایت ما که به آن از این به بعد “قوانین” می گوییم. با ورود به سایت ما و سایت های وابسته و زیر مجموعه ها، ساب دامنه ها (“سایت”)، شما موافقت خود را با این قوانین اعلام می دارید. سایت ما این حق را برای خود محفوظ می دارد تا در هر زمان، تمامی یا بخشی از این قوانین را بدون اطلاع قبلی اصلاح کند. اصلاحیه ها از زمان ثبت در سایت معتبر می باشند.

بررسی کلی

سایت ما، صرفا به عنوان یک واسطه بین کارفرما و پیمانکار (“فریلنسرها”) بوده و نقش یک بنگاه را ایفا می کند. فریپلا ، بازار کار آنلاین و پلتفرم برون سپاری و جمع سپاری است که به (“کارفرمایان”) این امکان را می دهد تا پروژه های خود را برون سپاری کنند و فریلنسرها با انجام پروژه ها، کسب درآمد کنند. سایت شامل امکاناتی است که به کاربران کمک می کند بتوانند به راحتی با یکدیگر کار کنند.

 

امکانات کارفرمایان: ایجاد پروفایل، ایجاد پروژه، جستجوی فریلنسر، گفتگوی آنلاین، سپردن پروژه به فریلنسر، میزکار و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت امن، سیستم حل اختلاف، سیستم نظر و رتبه.

امکانات فریلنسرها: ایجاد پروفایل، ثبت نمونه کار، انتخاب مهارت، پلن های عضویت، ارسال پیشنهاد، میزکار و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت امن، سیستم حل اختلاف، سیستم نظر و رتبه، دریافت وجه.

 

 

ثبت نام

تمامی کاربران اینترنتی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند از امکانات سایت استفاده کنند، به استثنای اشخاص با سن کمتر از ۱۸ سال. برای استفاده از سایت، می بایست موافقت خود را با تمامی قوانین سایت اعلام کنید. شما موافقت می کنید (۱) طبق قوانین، دستورالعمل ها، و مرامنامه سایت رفتار کنید و به موارد گفته شده عمل کنید (۲) مسئولیت مالی استفاده از سایت، خریدها، خدمات دریافت شده را بر عهده بگیرید (۳) تعهدات خود را در قبال پروژه ای که دارید انجام دهید، مگر اینکه این تعهدات خلاف قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران یا سایت ما باشد.

شما مجاز به ساختن بیش از یک حساب کاربری برای استفاده از امکانات کارفرمایی یا فریلنسر نمی باشید. با یک حساب کاربری از هر دو این امکانات می توان به راحتی استفاده کرد. ایجاد دو حساب کاربری در سایت مجاز نمی باشد.

در هنگام ثبت نام از شما درخواست می شود تا نام کاربری و رمز عبور برای حساب خود انتخاب کنید. شما بصورت کامل در حفظ و نگهداری رمز عبور خود مسئول هستید. ما با مشاهده هرگونه فعالیت در حساب شما چنین برداشت خواهیم کرد که شما یا فردی که از طرف شما اجازه دسترسی به او داده شده است وارد حساب کاربری شما شده است.

درصورت مشکوک شدن به دسترسی غیر مجاز به حساب خود، بلافاصله از طریق بخش پشتیبانی به ما اطلاع دهید.

پلن فروخته شده پس گرفته نخواهد شد و هیچ وجه و مبلغی بعد از خرید بازگردانده نمی شود.

 

 

روابط

کارفرما و فریلنسر

برای انجام پروژه در سایت ما، کارفرما و پیمانکار بصورت مستقیم با هم در ارتباط اند. بصورتی که بعد از ارسال پیشنهاد، کارفرما بهترین پیشنهاد یا پیشنهادها را انتخاب کرده و فریلنسر موردنظر، انجام پروژه را قبول می‌کند. کارفرما موافقت می‌کند انجام پروژه را به فریلنسر سپرده، و فریلنسر موافقت می کند که سرویس و باقی ملزومات را طبق توافق پیش رو تحویل دهد: (a) قرارداد بین کارفرما و فریلنسر شامل توضیحات پروژه، پیشنهاد فریلنسر، و باقی شرایط و قوانینی است که بین کارفرما و فریلنسر در سایت توافق شده، (b) قوانین سایت، (c) و هر مطلب و فایل دیگری که در سایت آپلود شده و مورد توافق طرفین قرار گرفته شده باشد، می باشد. شما موافقت می کنید که وارد هیچ توافقی که قوانین سایت را نقض کند نشوید. هر توافقی که قوانین سایت را نقض کند باطل است. کارفرما مسئولیت مدیریت، بررسی، پیگیری و پرداخت در زمان مقرر برای دریافت نتیجه مطلوب را بر عهده دارد و فریلنسر مسئولیت ارائه خدمات با کیفیت در زمان مقرر بر اساس توافق انجام شده را بر عهده دارد. کارفرما و فریلنسر هر دو موافقت می کنند در جهت انجام اجرای توافق با یکدیگر همکاری، و منصفانه رفتار کنند.

کارفرما و فریلنسر توجه دارند و موافقند که هر کدام به عنوان فردی مستقل رفتار می کنند. فریلنسر به عنوان یک پیمانکار مستقل، سرویس خود را ارائه می کند و هیچ رابطه شراکت، کارفرما و کارمند، مشارکت، نماینده یا هر چیز دیگری بین کارفرما و فریلنسر یا بین سایت با کارفرما و فریلنسر وجود ندارد.

کاربران و سایت

سایت طرف حساب در توافقات، قرادادها و درخواست های پروژه ها بین کارفرما و فریلنسر نیست. سایت ما هیچ کنترلی روی پروژه ها ندارد و از جزئیات آن آگاه نیست. سایت ما مواردی از قبیل کیفیت انجام پروژه، امنیت و قانونی بودن سرویس تحویل داده شده، درست و دقیق بودن پروژه های ثبت شده، سطح دانش، پیشینه یا توان کاربران، اطمینان از انجام کار توسط فریلنسر، توان مالی کارفرما برای پرداخت بعد از انجام پروژه، یا اینکه فریلنسر یا کارفرما پروژه را تا انتها ادامه خواهند داد یا خیر، را تضمین نکرده؛ لیکن، ساز و کاری را در پیش گرفته که امکان ناتمام گذاشتن فرآیند پروژه توسط کارفرما و فریلنسر به حداقل برسد. این روش که “پرداخت امن مرحله‌ای” نام دارد در ادامه بیشتر توضیح داده خواهد شد.

سایت ما مسئول رفتار فریلنسرها نیست و فریلنسرها کارمندان ما نمی باشند. تمام حقوق و تعهدات خرید و فروش خدمات بین کارفرما و فریلنسر خواهد بود. سایت هیچ وسیله یا ابزاری برای انجام پروژه ها در اختیار فریلنسرها قرار نخواهد داد. کارفرما و فریلنسر می بایست با یکدیگر تمام مسائلی که مربوط به حقوق و تعهدات می باشد را حل و فصل کنند.

کارفرما و فریلنسر توجه دارند و موافقند که ارزش، اعتبار و حسن نیت سایت، بستگی به عملکرد آنها در انجام پروژه دارد. به همین خاطر سایت ما به عنوان یک شخص سوم بر پروژه ها نظارت خواهد داشت تا دو طرف به موقع تعهدات خود را اجرا کنند.

هر نوع استفاده شما از سایت، شما را به شریک، نماینده، و شعبه بین شما و سایت ما تبدیل نخواهد کرد.

روش پرداخت امن مرحله‌ای

با استفاده از این روش، فریلنسر از جدی بودن کار تعریف شده توسط کارفرما، و کارفرما از انجام گام به گام و مرحله‌ای پروژه توسط فریلنسر اطمینان حاصل خواهد کرد. جزئیات روش فوق بدین شکل می‌باشد:

کارفرما هنگام تعرفی پروژه، بازه قیمتی پشنهادی انجام پروژه خود را تعیین می‌کند. فریلنسرها، هنگام پیشنهادگذاری روی پروژه مذکور، می‌توانند انجام و پرداخت پروژه را به صورت مرحله‌ای تعیین کنند (قسط اول پروژه می‌تواند با عنوان بیعانه یا پیش‌پرداخت، در ابتدای پروژه توسط فریلنسر درخواست شود). پس از قبول یکی از پیشنهادات توسط کارفرما، وی به منظور شروع فرآیند انجام پروژه، موظف به پرداخت امن اولین قسط پروژه می‌باشد. منظور از پرداخت امن این است که هزینه انجام هر قسمت از پروژه توسط کارفرما به امانت نزد سایت قرار گرفته و فریلنسر نیز با مشاهده جزئیات این فرآیند، به صورت کامل از توان پرداخت کارفرما برای هر فاز اطمینان حاصل کرده و سپس شروع به انجام پروژه می‌کند. پس از انجام هر قسمت از پروژه، فریلنسر می‌تواند هزینه آن قسمت را طلب کند. با توافق طرفین، مبلغ انجام هر فاز می‌تواند به حساب فریلنسر به صورت مرحله‌ای واریز شود؛ لیکن، امکان تسویه حساب مبالغ هر فاز تا به ثمر رسیدن پروژه با فریلنسر وجود ندارد. درصورت ناتمام گذاشتن پروژه توسط فریلنسر، تمام مبالغ واریزی مراحل قبل پروژه، از حساب وی کسر و به کارفرما منتقل خواهد شد.

توجه به نکات ذیل ضروریست:

  1. به منظور شروع فرآیند انجام پروژه، کارفرما می‌بايست اولين قسط پروژه را به صورت پرداخت امن واريز نمايد
  2. در ابتداي فازهاي بعدي پروژه، فريلنسر از كارفرما درخواست كند ابتدا مبلغ آن فاز به صورت پرداخت امن واريز گشته و سپس شروع به آن فاز نمايد
  3. فريلنسر بايد قبل از تحويل فايل نهايي پروژه، از پرداخت امن تمام فازهاي پروژه توسط كارفرما اطمينان حاصل نمايد

 

 

 

 

G-H2Q9ZYN5ZM